Czwartkowy wieczór pełen wyzwań dla strażaków: Usuwanie skutków burzy w Gminie Police

Czwartkowy wieczór pełen wyzwań dla strażaków: Usuwanie skutków burzy w Gminie Police

W czwartkowy wieczór, strażacy z Gminy Police zamienili swoje normalne obowiązki na walkę z konsekwencjami niszczycielskiej burzy, która przetoczyła się przez ten region. Zadanie było trudne, ponieważ musieli zmierzyć się z różnymi problemami wynikającymi z silnych porywów wiatru i intensywnych opadów deszczu.

Zerwane linie energetyczne i połamane drzewa były jednymi z najbardziej poważnych skutków wichury. Policach-Jasienica oraz Niekłończyca to dwie miejscowości, gdzie doszło do poważnych szkód. W tych obszarach, drzewa zostały przewrócone, co spowodowało przerwanie dostaw energii elektrycznej.

Ochotnicza Straż Pożarna z Tatyni została wezwana do usunięcia drzewa, które upadło na altanę na terenie ogródków działkowych w Policach-Jasienicy. Tymczasem, na ulicy Konopnickiej w Policach, strażacy musieli usunąć drzewo blokujące drogę. Dodatkowo, na ulicy Bankowej w Policach, ochotnicy ze Straży Pożarnej z Trzebieży musieli interweniować, aby usunąć drzewo, które stanowiło zagrożenie dla przechodniów.

Sytuacja może się powtórzyć, ponieważ prognozy meteorologiczne na najbliższy dzień przewidują kolejne burze nad Powiatem Polickim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że burze mogą być wspierane przez bardzo silne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, a nawet lokalnie do 100 km/h.