Sukcesy Grupy Azoty Chemik Police na początku sezonu Tauron Ligi

Sukcesy Grupy Azoty Chemik Police na początku sezonu Tauron Ligi

Sezon Tauron Ligi dla Grupy Azoty Chemik Police rozpoczął się od serii zwycięstw. W trzech rundach zdołali pokonać MOYA Radomkę Radom, co stanowi ich piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Zespół z Radomia podszedł do tego meczu z nadzieją na rywalizację z Chemikiem i zahamowanie jego zwycięskiego marszu. Drużyna z Polic miała za sobą imponujący początek sezonu, wygrywając wszystkie cztery mecze bez utraty nawet jednego seta. Natomiast MOYA Radomka Radom miała nieco gorszy bilans – dwa triumfy i dwie porażki.

Początkowe ruchy na boisku to dominacja Chemika, głównie dzięki doskonałej zagrywce Agnieszki Korneluk. Goście od początku prowadzili 4:0, ale drużyna radomska szybko odrobiła straty, nawet na moment wyprzedzając swojego przeciwnika. Jednak kiedy ponownie do gry wszedł środkowy z reprezentacji Polski, Chemik odzyskał przewagę (14:11), ale sytuacja szybko się odwróciła i rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Ciężka batalia trwała aż do remisu 21:21. Następnie Marlena Kowalewska popisała się świetnymi serwisami, dając zwycięstwo Chemikowi wynikiem 25:21.