Wniosek o stypendium i nagrodę sportową

Wniosek o stypendium i nagrodę sportową

Wnioski, zarówno o stypendium sportowe, jak również nagrody sportowe, można składać do 15-go listopada, 2021 roku. Wnioski rozpatrywać będzie Wydział Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach. Wzory wniosków dostępne są na stronie: http://bip.police.pl/artykul/293/3864/wykaz-wydzialow-i-spraw, Wydział Oświaty i Kultury. O stypendium i nagrody mogą ubierać się zarówno sportowcy, jak również trenerzy. Będą one przyznane za wybitne osiągnięcia sportowe.

Kto może ubiegać się o stypendium sportowe?

Przeznaczone jest dla zawodników, którzy mogą poszczycić się wybitnymi wynikami sportowymi na arenie krajowej, jak też międzynarodowej, pod warunkiem:

  • dziedzina sportowa, którą uprawiają, posiada swój polski związek sportowych
  • osoba, która składa wniosek nie ukończyła 25. roku życia
  • stypendium zostanie przyznane wyłącznie osobom, które zamieszkują Gminę Police
  • w roku, w którym składa się wniosek, dana osoba zakwalifikowała się lub powołano ją do kadry narodowej

Dodatkowo, osoba, która składa wniosek, zobowiązuje się, w przypadku otrzymania stypendium, do prezentowania Gminy Police. Oznacza to między innymi noszenie naszywki z godłem Gminy na ubraniu sportowym (pod warunkiem, że nie koliduje to z umowami prawno – cywilnymi, które zawodnik zawarł). Zobowiąże się również do udzielania informacji na temat wsparcia, które udzieliła Gmina Police. Zobowiązanie zawiera się w formie pisemnej.

Kto może składać wniosek o nagrodę sportową?

W tym przypadku zarówno zawodnicy, jak też trenerzy, którzy działają w dziedzinie sportowej, która posiada swój polski związek. Osoby, które składają wniosek, również muszą być mieszkańcami Gminy Police. Dodatkowo, osoby te muszą być medalistami Mistrzostw Polski w uprawianej dziedzinie sportu lub zająć w wydarzeniach takich, jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata lub Europy od I do VIII miejsca.

Wszystkie osoby, które spełniają te wymogi, zachęcamy do składania wniosków.