Demontaż charakterystycznego rurociągu z ulicy Rurowej w Policach – modernizacja lokalnej sieci ciepłowniczej

Demontaż charakterystycznego rurociągu z ulicy Rurowej w Policach – modernizacja lokalnej sieci ciepłowniczej

Uznawany za symbol ulicy Rurowej w Policach, widoczny rurociąg przewidziany jest do demontażu w nadchodzącej wiośnie. Jest to część trwającej obecnie inwestycji, której jednym z głównych celów jest właśnie zlikwidowanie wspomnianej sieci ciepłowniczej.

Aktualnie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Policach przeprowadza intensywne prace nad modernizacją miejskiej sieci ciepłowniczej. Kluczowym elementem tej modernizacji jest plan zamiany charakterystycznego, znajdującego się na powierzchni rurociągu na infrastrukturę podziemną. To oznacza, że ulica Rurowa, znana tak właśnie ze względu na swoją cechę charakterystyczną, niedługo straci ten atrybut, stając się „rurową” jedynie zgodnie ze zwyczajową nazwą (bowiem oficjalna nazwa ulicy nie istnieje).

– Przeprowadzana inwestycja koncentruje się na terenie ulicy Roweckiego, obrębie Siedlice i ulicy Kościuszki w Trzeszczynie, począwszy od ulicy Tanowskiej aż do ulicy Roweckiego, na odcinku powszechnie nazywanym ulicą Rurową – mówi Cezary Arciszewski, prezes PEC w Policach.