Reprezentujący Polskę zespół Grupa Azoty Chemik Police zdobywa kolejne zwycięstwo w Pucharze CEV kobiet

Reprezentujący Polskę zespół Grupa Azoty Chemik Police zdobywa kolejne zwycięstwo w Pucharze CEV kobiet

W sportowej rywalizacji o Puchar CEV dla kobiet, polska drużyna Grupa Azoty Chemik Police odniosła sukces w dwumeczu przeciwko BKS-emu BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Drużyna z Polic przewiduje teraz starcie z włoską drużyną Reale Mutua Fenera Chieri, która stanowić będzie ich kolejnego przeciwnika.

Pierwsze spotkanie pomiędzy polskimi teamami rozegrało się w Szczecinie i zakończyło się pewnym zwycięstwem Chemiczek 3:0. Wygrana ta pokrzepiła drużynę przed rewanżem, który odbył się w Bielsku-Białej. Pomimo straty pierwszego seta, zawodniczki z Polic ostatecznie zdołały pokonać rywalki wynikiem 3:1, potwierdzając swoją przewagę.

Grupa Azoty Chemik Police to jedyny obecnie reprezentant Tauron Ligi w tych rozgrywkach. Istotny jest fakt, że drużyna ta jest liderem ligi, co teoretycznie powinno czynić ją najsilniejszym konkurentem. Wkrótce zmierzy się ona z ekipą z Włoch – Reale Mutua Fenera Chieri. Włoski zespół również osiągnął sukces w poprzedniej rundzie, bez trudu pokonując swojego rywala, serbski zespół Zeleznicar Lajkovac, w obu meczach wynikiem 3:0.