Gmina Police otrzyma ogromne wsparcie finansowe

Gmina Police otrzyma ogromne wsparcie finansowe

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Police. W ramach  Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stref Przemysłowych nasza gmina otrzyma aż 245 milionów złotych. Taką informację przekazał burmistrz Polic, Władysław Diakun. Co więcej wiadomo w tej sprawie?

Wsparcie w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stref Przemysłowych

 Gminy Police w ramach jednego z rządowych projektów otrzyma aż 245 milionów złotych. Dokładnie taką informację przekazał burmistrz Polic, Władysław Diakun. Jest to kwota zbliżona do naszego rocznego budżetu gminy Police. 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Uzyskane środki zostaną przeznaczone na budowę obwodnicy miasta. Dzięki temu możliwe będzie wyprowadzenie transportu kołowego z terenów zamieszkałych.

Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach,  Aneta Soprych-Kuśnierz, poinformowała, że Gmina Police przygotowała już nawet cztery warianty budowy obwodnicy Polic. Powstałe projekty zakładają, że wybudowany zostanie odcinek drogi o długości pięciu kilometrów. Według wstępnych planów, gmina Police w ciągu najbliższych 9 miesięcy ogłosi przetarg. Konkurs na wykonawcę będzie miał przyjemną formułę „zaprojektuj – wybuduj”. Jak podkreśla burmistrz miasta, jest to ogromna szansa dla gminy.  Władysław Diakun podziękował wojewodzie zachodniopomorskiemu, Zbigniewowi Boguckiemu, za zaangażowanie w ten jakże ważny dla Gminy Police projekt.

Obwodnica to dobra inwestycja?

O obwodnicy można usłyszeć zarówno pozytywne, jak i negatywne głosy. Z pewnością budowa tranzytowego przejazdu jest niezwykle istotna dla Polic. Co Wy sądzicie na ten temat? Obwodnica to inwestycja niezbędna w Policach?