Polimery Police będą produkować Gryfilen 

Polimery Police będą produkować Gryfilen 

O co dokładnie chodzi? Gryfilen to nazwa handlowa polipropylenu. Za kilka tygodni będzie on produkowany przez Grupę Azoty Polyolefins SA. Firma zaprezentowała już swój nowy brand podczas największych targów branży tworzyw K 2022 w Düsseldorfie. Nazwa Gryfilen nawiązuje do tradycji historycznych regionu, w jakim działa spółka. Co dokładnie wiadomo?

Polimery Police – kilka informacji

Firma Polimery Police w środę 19 października, przedstawiła swój nowy projekt. Firma określiła, że nowy projekt będzie nosił nazwę Gryfilen. Jest to jeden z największych projektów inwestycyjnych w polskim i europejskim przemyśle chemicznym. W zakresie całego przedsięwzięcia będzie wchodziła instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu (PP), zaplecze i infrastruktura logistyczna oraz terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym wykonawcą jest koreańska firma Hyundai Engineering.Instalacje Polimerów Police zaprojektowano tak, że umożliwią wysoką elastyczność produkcji i dostarczania szerokiej gamy rodzajów polipropylenu.

Jakie plany?

Polipropylen produkowany pod nazwą Gryfilen to docelowo portfolio 30 produktów. Znajdą się tam homopolimery, kopolimery udarowe i kopolimery randomiczne. Są to materiały, które mogą być wykorzystywane w przemyśle opakowaniowym, artykułów gospodarstwa domowego, samochodowym czy farmaceutycznym. Fabryka ma również produkować 17 tys. ton wodoru rocznie. Będzie on sprzedawany do polickich zakładów chemicznych i posłuży do wytwarzania amoniaku. Cała inwestycja Polimery Police powinna być gotowa w przyszłym roku. jak wynika z oficjalnych informacji budżet projektu ma wynosić około  1,5 mld euro.