Hiszpańska sobota w Policach

Hiszpańska sobota w Policach
fot. pixabay.com

Już niedługo w Policach poczujemy się jak w słonecznej Andaluzji. Na scenie plenerowej zabrzmi bowiem żywiołowe flamenco. Sprawdź, kto wystąpi i czego możesz się spodziewać na tym wieczorze z obcą kulturą.

Widowisko dla wszystkich

W ramach cykl koncertów MOK Arte 7 sierpnia o godzinie 20:00 w towarzystwie zachodzącego słońca przyjdzie nam usłyszeć hiszpańskie rytmy i zobaczyć oszałamiający taniec flamenco. W tych okolicznościach wieczornej aury na scenie wystąpi jeden z najlepszych zespołów tego gatunku muzycznego w Polsce. Koncert Viva flamenco to nie jedyna atrakcja kulturalna, którą na sierpień zaplanował Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Szykują się więc kolejne sierpniowe weekendy pełne artystycznych doznań. Na wszystkie koncerty w cyklu obowiązuje wstęp wolny.

Kultura warta poznania

Viva flamenco to polski zespół muzyków i tancerek zafascynowanych tradycyjnym elementem kultury hiszpańskiej, jakim jest flamenco. Charakterystyczne kroki taneczne wykonywane przez tancerki przy akompaniamencie gitary oraz innych instrumentów towarzyszących są jedną z czołowych atrakcji półwyspu iberyjskiego. Dzięki działalności grupy założonej w 2014 roku przez Michała Czachowskiego flamenco pojawia się także na polskich scenach. W konsekwencji zespół zachęca do zapoznania się z hiszpańską tradycją.