Kulminacja głosowania w Polickim Budżecie Obywatelskim: Ostateczne wyniki i zwycięskie projekty

Kulminacja głosowania w Polickim Budżecie Obywatelskim: Ostateczne wyniki i zwycięskie projekty

22 lutego zanotowano koniec procesu głosowania w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, mieszkańcy mieli możliwość wyboru spośród 14 różnorodnych projektów, z których siedem było miejskich, a siedem sołeckich.

Proces głosowania, który rozpoczął się 8 stycznia, przyciągnął do urn 4424 mieszkańców gminy. Aż tylu obywateli postanowiło aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu swojej lokalnej społeczności.

W wyniku głosowania, najwięcej punktów – dokładnie 3393 – zdobył projekt o numerze 11 zatytułowany „Telefony odkładamy, na placu zabaw i siłowni o formę dbamy”. Projekt ten zakłada modernizację istniejącego placu zabaw oraz budowę siłowni plenerowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Projekt ten okazał się zwycięzcą zarówno w generalnym głosowaniu, jak i w kategorii projektów miejskich.

Jeśli chodzi o projekty sołeckie gminy Police, najwięcej poparcia – 2005 punktów – zdobył projekt numer 8 „Ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci o tematyce strażackiej”, który ma zostać zrealizowany przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży.

Biorąc pod uwagę, że koszty realizacji obu zwycięskich projektów są mniejsze niż kwoty przeznaczone na projekty w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego, zostało wystarczająco dużo środków, aby także sfinansować projekty, które uplasowały się na drugim miejscu w swoich kategoriach. Autorzy tych projektów zgodzili się na niezbędne korekty i zmniejszenie kosztów realizacji. Drugie miejsca przypadły projektom numer 13 „Modernizacja placu zabaw dla dzieci” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Policach (w kategorii projektów miejskich) oraz numer 10 „Niezbędny i wymarzony remont sali gimnastycznej w budynku byłej szkoły w Niekłończycy” (w kategorii projektów sołeckich).