Decyzje społeczności Polic dotyczące rozdysponowania ponad milionem funduszy

Decyzje społeczności Polic dotyczące rozdysponowania ponad milionem funduszy

Wizja helikoptera, beczkowozu, wozu strażackiego oraz remizy jako punktów atrakcyjnych dla najmłodszych mieszkańców Trzebieży i osób odwiedzających to miejsce stała się realną propozycją. Mieszkańcy gminy Police wyrażając własne preferencje, poparli projekt tworzenia strażackiego placu zabaw w ramach realizacji Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Ten pomysł zdobył najwięcej głosów w kategorii dotyczącej projektów sołeckich.

Podczas tego samego głosowania, wśród inicjatyw miejskich zwyciężył projekt przystosowania placu zabaw i budowy siłowni na otwartym powietrzu, która miałaby znaleźć się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Policach. Cały proces głosowania zaangażował 4 424 obywateli mieszkających na terenie tej gminy. Pomysł dotyczący Trzebieży okazał się najpopularniejszym wyborem w kategorii związanej z sołectwami.

Twórcy projektu, czyli strażacy ochotnicy z Trzebieży, argumentowali konieczność jego realizacji, zauważając braki w dostępności prawdziwych placów zabaw w miejscowości, z wyjątkiem tych na plaży. Podkreślali, że rozbudowa kompleksu Ochotniczej Straży Pożarnej spowodowała likwidację istniejącego placu zabaw obok straży. Jednak w planach jest wydzielenie terenu przy budowanym właśnie budynku, który ma zostać przystosowany dla najmłodszych jako plac zabaw.