Prezentacja książki "Poczet Książąt Pomorskich. Dynastia Gryfitów 1119-1637" autorstwa sędziego Macieja Strączyńskiego

Prezentacja książki "Poczet Książąt Pomorskich. Dynastia Gryfitów 1119-1637" autorstwa sędziego Macieja Strączyńskiego

Napisana przez sędziego Macieja Strączyńskiego, książka o tytule „Poczet Książąt Pomorskich. Dynastia Gryfitów 1119-1637” została uzupełniona ilustracjami autorstwa Sylwii Godowskiej.

Poznajcie autorów podczas spotkania, które zaplanowano na 19 czerwca 2024 roku. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:00 na dziedzińcu Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja do pogłębienia wiedzy o historii jednego z najważniejszych rodów europejskich. Maciej Strączyński i Sylwia Godowska będą mieli przyjemność podzielić się z Państwem zarówno szczegółami dotyczącymi procesu tworzenia publikacji, jak i niepublikowanymi dotychczas faktami i anegdotami z życia książąt pomorskich.

Książka „Poczet Książąt Pomorskich. Dynastia Gryfitów 1119-1637” to pierwsze tego typu opracowanie, które zawiera biografie i portrety wszystkich książąt pochodzących z dynastii Gryfitów. Wydawnictwo Zapol ze Szczecina jest odpowiedzialne za publikację.

Maciej Strączyński, sędzia, jest osobą o wielu talentach. W latach 2010-2016 pełnił funkcję Prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, natomiast w latach 2017-2023 był Prezesem Sądu Okręgowego w Szczecinie. Prywatnie jest miłośnikiem historii i autorem felietonów o tematyce historycznej, które publikowane są na łamach miesięcznika „In Gremio”.