Próba przekupstwa służb mundurowych skończyła się postawieniem dodatkowych zarzutów

Próba przekupstwa służb mundurowych skończyła się postawieniem dodatkowych zarzutów

W sytuacji, w której mężczyzna poszukiwany listem gończym został namierzony przez policję, zdecydował się na próbę łapówkarstwa, chcąc uniknąć aresztowania. Niestety dla niego, to działanie poczyniło tylko więcej problemów, ponieważ teraz będzie musiał stawić czoła dodatkowym oskarżeniom.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu przez Prokuraturę Rejonową Szczecin – Zachód. Mężczyzna jest podejrzany o obietnicę wręczenia korzyści materialnej w zamian za zaprzestanie próby zatrzymania go i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego.

Zgodnie z ustaleniami, poszukiwany mężczyzna był celem listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi. List ten został wydany w celu egzekucji zastępczej kary pozbawienia wolności.

18 lipca 2023 roku, na obszarze Polic, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach dokonali legitymacji mężczyzny. Po ustaleniu jego tożsamości i faktu, że jest on poszukiwany listem gończym, podjęli decyzję o jego aresztowaniu.

W odpowiedzi na to mężczyzna zaoferował policjantom 2000 zł, mając nadzieję, że skłoni ich do zaprzestania próby jego zatrzymania. Prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wyjaśnił, że taka propozycja stanowi naruszenie przepisów prawa.