Świąteczne nastroje rozgrzewają Policką społeczność podczas XI Biegu Mikołajkowego

Świąteczne nastroje rozgrzewają Policką społeczność podczas XI Biegu Mikołajkowego

Na początku grudnia, dokładnie 3-go dnia tego miesiąca, atmosfera w Policach nabrała wyjątkowo świątecznego klimatu. Przyczyniło się do tego wyjątkowe wydarzenie sportowe, które byliśmy patronem. Mowa o XI Biegu Mikołajkowym, który przyciągnął tłumy entuzjastów biegania z różnych zakątków Polski.

W ramach tego festiwalu ruchu, na trasie o długości 5 km rozegrano marsz Nordic Walking. Każdy z uczestników cieszył się z możliwości rywalizacji w pięknej zimowej scenerii. Dodatkowo, niezwykłą oprawę całego wydarzenia zapewniły tematyczne stroje biegaczy. Na końcu trasy na zawodników czekały pamiątkowe medale oraz różnego rodzaju gadżety.

Zwycięzcą męskiej części zawodów okazał się Henryk Szamotulski pochodzący z Trzebiatowa, który pokonał trasę w czasie 00:29:28. W rywalizacji pań zwyciężyła Żanetta Chruściel-Organista reprezentująca Ekspedycję Nordic Team Szczecin ze świetnym czasem 00:32:11. Tytuł najlepszego zawodnika z powiatu polickiego przypadł zaś Przemysławowi Filipiakowi z Polic, który ukończył bieg w 00:31:24.

Za organizację tego wyjątkowego biegu odpowiadało Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Team Police, które jak co roku zadbało o to, aby wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów.