Święty Mikołaj odwiedził miasto Police, gdzie wspólnie z mieszkańcami zapalili choinkowe światełka

Święty Mikołaj odwiedził miasto Police, gdzie wspólnie z mieszkańcami zapalili choinkowe światełka

W tym dniu, święty Mikołaj zdecydował się na wizytę w mieście Police, gdzie spotkał się z najmłodszymi przedstawicielami lokalnej społeczności. Spotkanie odbyło się na miejscowym deptaku, który nosi imię Ryszarda Tokarczyka. Wydarzenie to zostało umożliwione dzięki obchodom Mikołajek, podczas których wszyscy zebrani mogli cieszyć się wspólnym zapaleniem światełek na największej miejskiej choince.

Mieszkańcy Polic zgromadzili się tłumnie na deptaku. Wraz z burmistrzem miasta, Władysławem Diakunem, dokonali ceremonii zapalania światełek na największym choinkowym drzewie w mieście. Sceneria była wręcz magiczna – ozdobione choinki, delikatnie opadający śnieg, obecność Świętego Mikołaja i świąteczna muzyka sprawiły, że powietrze napełniło się oczekiwaniem na nadchodzące święta.

Dzieci nie tylko miały okazję spotkać Świętego Mikołaja, ale także pod opieką dorosłych zdobiły bombki, które później znalazły swoje miejsce na żywej choince, nieco mniejszej od tej głównej. Drzewko Bożonarodzeniowe ozdobione zostało kilkuset bombkami, wykonanymi i przyniesionymi przez mieszkańców gminy.

Święty Mikołaj, znany ze swojej hojności, obdarował zgromadzone na placu osoby słodkościami. Władysław Diakun, burmistrz Polic, również postanowił wręczyć coś specjalnego – odblaskowe zawieszki, które mogą okazać się nieocenione dla bezpieczeństwa ich posiadaczy.

Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania, wszyscy uczestnicy wspólnie uruchomili 300 paczek konfetti, co stanowiło piękne zwieńczenie tej mikołajkowej uroczystości.