Triumf Grupy Azoty Chemik Police w obecnym sezonie ekstraklasy

Obecny sezon nie mógłby potoczyć się lepiej dla siatkarek z Grupy Azoty Chemik Police. Zdobywają one kolejne zwycięstwa, a co za tym idzie, punkty w lidze. Czwarty mecz zakończył się ich tryumfem, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

Podczas tej imponującej serii zwycięstw, drużyna Chemik Police pokonała szereg solidnych rywali. W poczet pokonanych drużyn weszły ITA Tools Stal Mielec, Grupa Azoty Akademia Tarnów oraz KS Pałac Bydgoszcz, a ostatnie zwycięstwo siatkarek z Polic datuje się na poniedziałkowy wieczór, kiedy to pokonały PGE Rysice Rzeszów.

Ciekawostką jest fakt, że podczas każdego z tych meczów, drużyna z Polic nie straciła ani jednego seta. Co więcej, nie pozwoliły swoim rywalkom na grę na przewagi, kończąc każdą partię z wynikiem 25 punktów. Pomimo że pierwsze trzy drużyny, które pokonał Chemik Police – Mielec, Tarnów i Bydgoszcz – znajdują się na końcu tabeli, Rysice Rzeszów są od lat jedną z czołowych drużyn ekstraklasy.

Warto dodać, że poprzednie zwycięstwo Chemik Police nad drużyną z Rzeszowa zaowocowało stosunkiem 3:0 prawie 4 lata temu. To tylko podkreśla skalę tego osiągnięcia.