Unimot rozpoczyna działalność w branży paliw żeglugowych w portach na zachodzie Polski

Unimot rozpoczyna działalność w branży paliw żeglugowych w portach na zachodzie Polski

Unimot Paliwa, zgodnie z zaplanowaną strategią ekspansji na dostawy paliw dla sektora morskiego, rozszerzyła swój zakres działalności, wchodząc na rynek paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police. To osiągnięcie było możliwe dzięki efektywnej realizacji inwestycji w specjalistyczną instalację do obsługi paliw bunkrowych na terenie terminalu Unimot Terminale w Szczecinie.

Pierwsza dostawa przez Grupę Unimot w tym rejonie miała miejsce 29 maja 2024 r. Wtedy to jednostka HERMES, należąca do firmy Fairplay Towage Polska, została zabunkrowana w porcie w Szczecinie.

Z ogromną satysfakcją obserwujemy stopniowy rozwój naszej działalności w segmencie dostaw paliw żeglugowych dla polskich portów. Jest to znaczący krok ku realizacji celów określonych w najnowszej Strategii biznesowej na lata 2024-2028 – mówi Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu, Unimot S.A.

Korzystamy z naszego trzydziestoletniego doświadczenia na rynku paliwowym oraz z infrastruktury terminala w Szczecinie, którą udało nam się rozbudować w krótkim czasie. Od początku istnienia Grupy Unimot, priorytetem jest dla nas maksymalizacja możliwości rynkowych. Bez wątpienia, wzrost obrotów ładunkowych i rosnąca liczba statków zawijających do polskich portów stanowią dla nas silny bodziec do kontynuowania rozwoju w tym sektorze – dodaje Brzozowski.