Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych: burmistrz Polic odchodzi po 25 latach na rzecz nowego lidera

Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych: burmistrz Polic odchodzi po 25 latach na rzecz nowego lidera

Po przeprowadzeniu drugiej tury wyborów samorządowych, odnotowano istotne zmiany w strukturach władz lokalnych. W szczególności, skupiamy się na rezultatach głosowania, które miało miejsce w powiecie polickim, gdzie wybierano kandydata na stanowisko burmistrza.

W wyniku ostatnich wyborów, Władysław Diakun, który nieprzerwanie pełnił funkcję burmistrza Polic przez ćwierć wieku, musiał ustąpić miejsca. Przegrał on z Krystianem Kowalewskim, radnym miejskim, który zdobył przekonującą większość głosów – blisko 62 procent.

Kowalewski w rozmowie z Radiem Szczecin podkreślił, że nie jest zaskoczony tego typu rozstrzygnięciem wyborczym. Jego zdaniem, zmiana jest efektem niezadowolenia mieszkańców Polic z dotychczasowej metody zarządzania gminą.

Zapewniając mieszkańcom innowacyjne podejście do spraw publicznych, Kowalewski stwierdził: „Obecny system zarządzania nie spełnia oczekiwań mieszkańców naszej gminy. W związku z tym przedstawiliśmy nową koncepcję, która zapewnia rozwój Polic i umożliwia mieszkańcom uczestnictwo w procesie decyzyjnym dotyczącym kierunków zmian”.

Kiedy dziennikarz Radia Szczecin zapytał, jak Police pod rządami Kowalewskiego będą różniły się od Polic za czasów Diakuna, nowo wybrany burmistrz odpowiedział: „Police będą otwarte na inicjatywy mieszkańców, na ich pomysły. To doprowadzi do rozwoju Polic, co przekłada się na większe fundusze na działania społeczne i zaspokajanie potrzeb mieszkańców”.

Krystian Kowalewski jest 48-letnim założycielem klubu radnych o nazwie Projekt Police.