Zatrzymany przez policję pijany motorowerzysta z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów

Zatrzymany przez policję pijany motorowerzysta z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w mieście Police zareagowali na incydent związany z mężczyzną, który utracił kontrolę nad swoim skuterem. W chwili zdarzenia, mężczyzna miał w swym organizmie niemal 3 promile alkoholu. Dodatkowo jak się okazało podczas kontroli, posiadacz skutera był objęty czynnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W sobotę oficerowie Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Policach otrzymali zgłoszenie dotyczące potencjalnie rannego kierowcy motoroweru w rejonie Warnołęki. Po przybyciu na miejsce i udzieleniu pierwszej pomocy oficerowie stwierdzili, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Test przeprowadzony za pomocą policyjnego alkomatu wykazał obecność prawie 3 promili alkoholu w jego wydychanym powietrzu.

Podczas dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia mechanicznych środków transportu. Co więcej, motorower, którym poruszał się mężczyzna, nie przechodził wymaganych badań technicznych. Do miejsca wypadku przyjechała karetka pogotowia, która przewiozła poszkodowanego do szpitala – jak informuje młodszy aspirant Anna Kaźmierczak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Policach.