Grupa Azoty Police zaprzestaje sponsoringu dla Chemika Police od 2024 roku

Grupa Azoty Police zaprzestaje sponsoringu dla Chemika Police od 2024 roku

Znana firma przemysłowa – Grupy Azoty, działająca pod kontrolą państwa, za anonsowała swoje plany związane ze zmianą strategii sponsoringowej. Zgodnie z tą decyzją, wielokrotne mistrzynie Polski w siatkówce, drużyna Chemik Police, nie otrzyma wsparcia od spółki począwszy od 2024 roku. Informacje dotyczące trudnej sytuacji ekonomicznej Grupy Azoty krążyły w mediach przez kilka ostatnich tygodni, teraz jednak zostały one oficjalnie potwierdzone.

Spółka wydała formalny komunikat w dniu 18 marca, w którym poinformowano o decyzji odnoszącej się do przerwania wspierania klubu siatkarskiego mającego siedzibę w Policach. Pismo z tą informacją podpisała osoba pełniąca obowiązki Prezesa Zarządu Grupy Azoty Police, Anna Tarocińska.

Decyzja o zaprzestaniu finansowania Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police w 2024 roku, była ciężkim wyborem dla Grupy Azoty Police. Obecny stan finansowy spółki wymaga stworzenia i realizacji planu restrukturyzacji, pozwalającego na stabilizację sytuacji finansowej całej Grupy, włączając w to Grupę Azoty Police. Mimo, że sponsorowanie tak prestiżowego zespołu jak Chemik Police przynosiło wiele korzyści na płaszczyźnie wizerunkowej, wierzymy, że podejmowane kroki w celu znalezienia nowych sponsorów okażą się skuteczne.