Zespół siatkarski Grupa Azoty Chemik Police dominuje w pierwszej połowie sezonu Tauron Ligi

Grupa Azoty Chemik Police, drużyna siatkarska z zachodniopomorskiego, podtrzymuje swoją mocną pozycję jako lider Tauron Ligi. Ostatnio udowodnili swoją przewagę, pokonując 3:0 zespół Energa MKS Kalisz.

Ta wygrana z Energa MKS-em Kalisz nie była dla Grupy Azoty Chemik niczym nowym, a ich historię spotkań z tym przeciwnikiem można by opisać jako błyskotliwą. Od momentu awansu do Tauron Ligi, drużyna z Polic zgromadziła imponującą liczbę 13 zwycięstw nad tym konkretnym rywalem. Mimo to, jedynie raz udało się drużynie z Wielkopolski zdobyć punkt na rzecz Chemika, co miało miejsce podczas meczu zakończonego tie-breakiem w styczniu 2021 roku.

Grupa Azoty Chemik Police utrzymuje solidnie swoje prowadzenie w Tauron Lidze i ich pozycja na czele tabeli jest coraz bardziej stabilna. Zespół zaliczył swoje dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu, już na półmetku sezonu zasadniczego. Dotychczas jedynym klubem, który zdołał pokonać drużynę prowadzoną przez Marco Fenoglio, był ŁKS Commercecon Łódź.