Aktualności ze świata siatkówki: Mistrzostwa Polski w Policach i refleksje po mistrzostwach Europy

Aktualności ze świata siatkówki: Mistrzostwa Polski w Policach i refleksje po mistrzostwach Europy

Po niezapomnianym występie polskich ekip w mistrzostwach Europy, który okazał się być najbardziej spektakularnym w naszym wydaniu, zawodnicy siatkówki powrócili do rywalizacji na rodzimej arenie. Właśnie trwa druga odsłona mistrzostw Polski, które mają miejsce w malowniczych Policach. Ciekawostką jest fakt, że Szczecin postanowił w tym roku wystawić dwie drużyny. Przy odpowiednim układzie okoliczności, jedna z nich ma szansę stanąć na podium.

Mistrzostwa Europy dobiegły końca dwa tygodnie temu we włoskim Caorle. Nasi reprezentanci byli o krok od zdobycia medalu; udało im się awansować do półfinałów, a ostatecznie uplasowali się na 4. miejscu. Interesującym jest to, że znaczna część tych samych zawodników teraz rywalizuje na arenie krajowej, w Policach.

– Obecnie, dzięki zajęciu 4. miejsca na arenie europejskiej, mamy możliwość częstszych konfrontacji z najlepszymi drużynami, co z pewnością przyczyni się do naszego rozwoju i pozwoli zbliżyć się do światowej czołówki – podkreślił trener reprezentacji Polski mężczyzn, Bożydar Abadżijew.