Basen w Policach zaprasza na aktywne ferie zimowe 2022

Basen w Policach zaprasza na aktywne ferie zimowe 2022

Basen należący do Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach był od ponad roku remontowany. Specjalnie z okazji ferii zimowych, trwających właśnie w województwie zachodniopomorskim, odświeżony obiekt miał już swoją wielką inaugurację. Co najważniejsze, wejście na pływalnię będzie przez jakiś czas zupełnie bezpłatne.

Atrakcyjna propozycja dla policzan

Basen przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza otwarto w dniu 31 stycznia po rocznym remoncie. Od tego dnia aż do końca ferii zimowych w regionie, a więc do 13 lutego, wejście na basen będzie całkowicie bezpłatne. Z takim gestem dla policzan wyszły władze powiatu w ramach projektu „Ferie zimowe z Powiatem Polickim”. Co istotne, propozycja ta nie dotyczy wyłącznie samych uczniów tamtejszej placówki edukacyjnej, ale wszystkich zainteresowanych mieszkańców Polic.

Nie tylko basen

Co najlepsze, nie tylko wejście na basen będzie w okresie prezerwy zimowej darmowe, ale dotyczyć to będzie również wszystkich obiektów sportowych funkcjonujących w ramach Zespołu Szkół. Mowa tu więc o lodowisku odkrytym, saunie, sali do squasha, boisku „Orlik”, hali sportowej i sali gimnastycznej, jak również siłowni zewnętrznej oraz strefy cross fit-street workout.

Cel całej akcji? Rozruszanie wszystkich policzan i poprawa nastrojów mieszkańców w dobie pandemii, a co za tym idzie, po długim okresie nauki czy pracy zdalnej.

Zmiany na basenie

Co zmieniło się na basenie w Policach podczas rocznego remontu? Przede wszystkim wymieniono nieckę basenową – na miejscu dawnej kafelkowej pojawiła się nowoczesna stalowa. Dodatkowo znacznie lepiej prezentują się obecnie łazienki i szatnie, które gruntownie wyremontowano, jak również wymieniono okna i drzwi, w przypadku których wykorzystano różne rozwiązania energooszczędne. Równocześnie zautomatyzowano cały system kontroli wejść.

Co tyczy się korzystania z obiektów sportowych, to oczywiście obowiązują na nich pewne zasady. Przede wszystkim kontrolowana jest liczba osób odwiedzających basen czy lodowisko w jednym momencie. Okazanie certyfikatu covidowego z założenia nie będzie wymagane, ale jeśli dany odwiedzający przekroczy limit wejść w danym momencie, to skorzystanie z obiektu umożliwi mu właśnie ten dokument.