Sezon na łyżwy czas start. Biały Orlik już zaprasza na przejażdżkę

Sezon na łyżwy czas start. Biały Orlik już zaprasza na przejażdżkę

Amatorzy łyżwiarstwa w Policach mogą już oficjalnie rozpocząć nowy sezon. Niedawno w mieście zainicjowano otwarcie ogólnodostępnego, sztucznego lodowiska Biały Orlik.

Początek sezonu zimowego 2022

Miejska ślizgawka pojawiła się na terenie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza przy ulicy Siedleckiej 6 w Policach. Wielkie otwarcie lodowiska miało miejsce 6 stycznia. Już pierwszego dnia na tafli można było podziwiać wielu jeżdżących w akcji.

Lodowisko czynne jest w godzinach od 16:00 do 20:25. Wieczorami tafla jest dodatkowo podświetlana. Warto jednak pamiętać, że funkcjonowanie lodowiska jest ściśle uzależnione od panujących w danym momencie warunków atmosferycznych – godziny otwarcia mogą się więc zmienić.

Lodowiska w całej Polsce powoli rozpoczynają już nowy sezon zimowy. Zajrzyj również co słychać na tafli w Knurowie.

Cennik na sezon 2022

Cena za wejście na taflę wynosi 12 zł dla osoby dorosłej i 10 zł dla dziecka. Najmłodsi w wieku do 7 roku życia mogą przebywać na lodowisku wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Na miejscu można również wypożyczyć łyżwy w cenie 10 złotych za parę, dodatkowo może być wymagane pozostawienie dowodu tożsamości pod zastaw. Uczniowie Zespołu Szkół mogą wejść na lodowisko całkowicie za darmo za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.