Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka serdecznie zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2023 r. w godzinach od 09:00 do 15:30 w Policach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Piaskowa 97.

Dla kogo skierowany jest ten program?

Przypominamy o konieczności noszenia maseczki ochronnej oraz stawienia się na badanie w wyznaczonym czasie podczas rejestracji. Warto podkreślić, że badanie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie wymaga skierowania lekarskiego. W ramach programu do badania uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone.  Kobiety muszą spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia – warto pamiętać i badać sięregularnie

Przypominamy o ważności profilaktyki związanej z rakiem piersi, który jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród Polek. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej unikalnej okazji i przeprowadzenia badania.