Chemik Police będzie mieć nowego trenera?

Chemik Police będzie mieć nowego trenera?

Klub kobiecej piłki siatkowej przynosi kibicom wiele powodów do dumy. Jest dziewięciokrotnym mistrzem Polski. Tyle samo razy klub zdobył Puchar Polski. W sezonie 2013/14 po raz pierwszy wystartował w Orlen Lidze, gdzie na parkiecie gra nieprzerwanie.

Nowy trener Chemiki Police?

Już swego czasu można było słyszeć, iż na ławce trenerskiej zasiądzie nowy selekcjoner. Rola ta ma przypaść Jackowi Nawrockiemu. Jak wiadomo, na razie jest to trener reprezentacji Polski. Trzeba jednaka pamiętać, iż przepisy jasno wskazują, iż osoba na tym stanowisku nie może jednocześnie trenować żadnego z klubów. Dlatego, jeśli Nawrocki faktycznie przejdzie Do Chemiki, jednocześnie pożegna się z reprezentacją.

Czy odejście trenera z prezentacji wynika z Mistrzostw Europy?

Każdy kibic piłki siatkowej z drżeniem serca oglądał zmagania polskiej reprezentacji. Jak wiemy, siatkarki dostarczyły wiele powodów do wzruszenia. Niezapomniane chwile w trakcie Mistrzostw dobiegły końca w ćwierćfinale. Czyli o wiele za szybko, niż się tego spodziewaliśmy. Każdy przecież, także Związek Piłki Siatkowej, liczył co najmniej na występ dziewcząt w finalne. Jak pamiętamy, w ćwierćfinale, który nie zachwycił, jeśli chodzi o występ Polek, przegrały one z Turczynkami. Był to czas swego rodzaju rozliczenia dla trenera kadry narodowej. Niestety, rezultaty jego pracy okazują się niezadowalające. Jak wiemy, polskie siatkarki to jedna z najmocniejszych w Europie i na świecie drużyn. Trudno więc dziwić pewnej presji, która spoczywa zarówno na zawodniczkach, jak również trenerze. Dlatego występ na Mistrzostwach Europy najprawdopodobniej był ostatnim meczem Nawrockiego, jako selekcjonera polskich siatkarek.

Jak całą sprawę komentuje Nawrocki?

Odpowiedzi, których udzielił dziennikarzom, były dość wymijające. Jak przyznaje jeszcze obecny trener kadry, był pochłonięty ostatnimi wydarzeniami do tego stopnia, iż nie wybiegał myślami w przyszłość.