Do Polic, dzięki harcerzom z Hufca Police trafi Betlejemskie Światło Pokoju

Do Polic, dzięki harcerzom z Hufca Police trafi Betlejemskie Światło Pokoju

Do Polic już niedługo trafi Światło Pokoju niesione z Betlejem. Do mieszkań i instytucji w gminie dostarczą je harcerze z Hufca Police ZHP. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia Betlejemskie Światło Pokoju jest „Światło Nadziei”.

Symbol pokoju, braterstwa i pojednania

Każdego roku płomyk zapalany od wiecznego ognia, płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przemierza świat w dłoniach harcerzy, skautów i innych wolontariuszy, a następnie poprzez wielką, międzynarodową sztafetę trafia do najróżniejszych zakątków globu. Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju działa już od 30 lat, a jej celem jest szerzenie idei pokoju i pojednania oraz dzielenie się dobrą nowiną z okazji narodzin Chrystusa.

Nadzieją z mieszkańcami podzielą się harcerze ZHP

W minioną niedzielę, 12 grudnia na przejściu granicznym na Łysej Polanie słowaccy skauci przekazali Betlejemskie Światło Pokoju harcerzom z Polski. Członkowie ZHP następnie przekażą je innym osobom i instytucjom, skąd rozdystrybuowane zostanie do domów i parafii tysięcy Polaków w całym kraju. Również zuchy, harcerki i harcerze ZHP Police podzielą się tym uniwersalnym symbolem z mieszkańcami powiatu polickiego. Rozświetlone, własnoręcznie przygotowane lampiony ze Światłem Pokoju trafią do lokalnych parafii, szkół, szpitali, urzędów, instytucji i domów.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy powiatu będą mogli odebrać lampiony w dniach 21 i 22 grudnia w godzinach od 13:00 do 15:00 w przestrzeni Starostwa Powiatowego w Policach. Betlejemskie światełko rozdawane będzie również w kościołach w Nowym Warpnie, Policach, Tanowie i Dobrej.