Odnowiony skatepark w Policach jednym z najlepszych obiektów tego typu w regionie

Odnowiony skatepark w Policach jednym z najlepszych obiektów tego typu w regionie

To zdecydowanie udany projekt sfinansowany w ramach budżetu obywatelskiego – skatepark przy ul. Piaskowej w Policach nie narzeka na brak zainteresowania. Każdego dnia miejsce to odwiedzają dziesiątki amatorów wyczynowej jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. Do Polic chętnie zaglądają nawet deskorolkarze i rowerzyści ze Szczecina.

Udana inwestycja

Projekt odnowienia skateparku zlokalizowanego przy ulicy Piaskowej w Policach został wdrożony, dzięki wsparciu lokalnego Stowarzyszenia Sportowego Switch. Zmodernizowany obiekt podzielono na dwie części: strefę park do jazdy po zamkniętej rampie oraz strefę street z dużą ilością poręczy, murków, schodów, podjazdów i ramp, które pozwalają podszkolić się w trikach typowo ulicznych.

Dalsze plany rozwoju

Obiekt w Policach stał się na tyle nowoczesny, że pojawiły się już pomysły, by odbyły się na nim zawody dla deskorolkarzy w ramach Pucharu Polski. Stowarzyszenie Sportowe Switch będzie starać się o dofinansowanie na to wydarzenie.

Odwiedzający skatepark mogą trenować na nim samodzielnie lub w grupie znajomych, ale prowadzone są tam również spotkania klubowe. Instruktorzy ze Stowarzyszenia Sportowego Switch chętnie zaoferują swoją pomoc wszystkim pragnącym spróbować swoich sił w jeździe wyczynowej na desce czy BMX-ie. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem oficjalnego profilu stowarzyszenia na Facebooku.