Droga Police-Szczecin znów przynosi dodatkowe koszty

Droga Police-Szczecin znów przynosi dodatkowe koszty

Okazuje się, że remontowany odcinek drogi na trasie Police-Szczecin przyniósł kolejne opóźnienie i wydatki. Jak wynika ze wstępnych założeń, do końca tego miesiąca ma być w pełni gotowa sama jezdnia. Niestety przeciągnie się w czasie budowa chodników, ścieżek rowerowych, zjazdów. Realizacja tych elementów jezdnie może potrwać jeszcze do końca wakacji. Jest też druga zła informacja, powiat Policki najprawdopodobniej będzie musiał dopłacić wykonawcy. W wyniku pracy okazało się że konieczne będzie podjęcie dodatkowych czynności wykonawczych.

Dobra wiadomość dla kierowców

Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że już niedługo będą mogli oni poruszać się   już po tej ostatniej warstwie, ścieralnej. Mogą dalszym ciągu wystąpić trudności związane z kontynuacją tej inwestycji w zakresie infrastruktury chodnikowej, ścieżki rowerowej będą trwać jeszcze przez okres wakacyjny.

Kolejne kłopoty z inwestycją

Starosta, Adam Bednarek, poinformował również, że wystąpił kolejny problem związany z tą inwestycją. Okazało się, że koniecznie trzeba naprawić dwa przepusty, które znajdują się na remontowanym odcinku. A to może oznaczać tylko jedno, dodatkowe koszty. Same przepusty należą do Wód Polskich. Jednostka ta deklarowała już swoją pomoc w tym temacie. Niestety, ale procedura pozyskania środków z Wód Polskich jest bardzo długo, dlatego czekanie na fundusze znacznie opóźniłaby inwestycję. Obecnie trwają więc rozmowy, które mają na celu uzgodnienie tej kwestii. Nów inwestycja remontowa dach przepustów to koszty około pół miliona złotych. Napawa ich jest konieczna, w innym przypadku zakończenie inwestycji będzie niemożliwe.

To niejedyne ukryte koszty w tej inwestycji

Warto przypomnieć, że już wcześniej trzeba było dołożyć ponad 800 tysięcy złotych. Wszystko to z  powodu nieprzewidzianej na etapie projektu konieczności zastosowania ścianek szczelnych.  Sam remont tej drogi miał się zakończyć w kwietniu tego roku – taki był pierwotny termin. Na ten moment wiadomo, że z pewnością zakończy się dopiero po wakacjach.