Złote Piaski w Trzebieży

Złote Piaski w Trzebieży

Jak co roku o tej porze w Trzebieży zorganizowano wydarzenie o nazwie Złote Piaski. W tym sezonie były one wyjątkowe. dopisywała niesamowita pogoda, która w połączeniu z piękna plażą dawała istnie wakacyjny nastrój. Co więcej, tegoroczne złote piaski były historyczne oraz  pełne skarbów. Sprawdzamy, co takiego działo się podczas tego wydarzenia.

Wyjątki udane poszukiwania

Dzień przed całą imprez na plaży zakopano butelki, które były skarbami. Każda z butelek miała swoje nagrody. Butelki, z nagrodami wynoszącymi maksymalnie 200 złotych, można było wykopać w sobotę na plaży w Trzebieży. Całość odbyła się w ramach imprezy Złote Piaski. Jest to impreza organizowana wspólnie przez Gminę Police i Polskie Radio Szczecin.

Historyczne wydarzenie

Tegoroczna edycja była już 12. z rzędu. Pod wieloma względami było to historyczne wydarzenie, jednak najbardziej zapisze się ono w pamięć po tym, że uczestnicy imprezy zdołali znaleźć wszystkie butelki. Do tej pory nigdy wcześniej się to nie zdarzyło. Uczestnicy kopali długo i wytrwale za pomocą rąk i nóg. Całe to przedsięwzięcie opłacało się, ponieważ finalnie wszyscy uczestnicy osiągnęli sukces. Razem znaleźli wszystkie skarby ukryte przez Radio Szczecin.

Coroczne wydarzenie

Imprezę uroczyście otworzyli burmistrz Polic Władysław Diakun oraz redaktor Radia Szczecin Grzegorz Lament. Co roku w samej imprezie bierze udział wielu mieszkańców. gminy police. W ty roku warunki były sprzyjające. Panowała słoneczna i upalna pogoda, dlatego praca na plaży, a później chłodzenie w wodzie to najlepsza forma spędzania czasu aktywnie. Warto dodać, że w każdej butelce, która została zakopana w plażowym piasku, znalazł się numerek, do którego przypisano nagrodę pieniężną w określonej wysokości. Następnie można było wymienić znalezisko na gotówkę.