Dzieci w Ukrainy przyjechały na wakacyjne kolonie do Polic

Dzieci w Ukrainy przyjechały na  wakacyjne kolonie do Polic

Wraz z początkiem lipca do naszej gminy przyjechała grupa dzieci ukraińskich żołnierzy, którzy walczących na froncie. Wszyscy przybyli pochodzą z miasta partnerskiego Polic, czyli Nowego Rozdołu. Sprawdzamy, jakie atrakcje czekają na młodzież.

Chwila wytchnienia od brutalnej rzeczywistości

W takich chwilach warto się wzajemnie wspierać. Liczą się także drobne gesty i codzienność, która pozwoli zapomnieć o tym, co dzieje się w ich rodzinnej miejscowości. Dzięki tej wizycie dzieciaki będą mogły oderwać się od wojennej codzienności i na moment zapomnieć o troskach i towarzyszącym ich strachu. Pobyt w Policach został zorganizowany dzięki Burmistrzowi Polic, Władysławowi Diakunowi, który działał wspólnie ze wsparciem Starosty Powiatu Polickiego, Andrzejem Bednarkiem.

Jak długo potrwa kolonia?

Kolonie potrwają od dnia 4 lipca do 15 lipca, a dzieci wraz z opiekunami będą zakwaterowane przez cały okres pobytu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach. Po przyjeździe gości z Ukrainy przy ognisku powitał Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszardem Budziszem oraz opiekunem grupy – wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 8 Arturem Zagórskim.

Jakie atrakcje czekają na dzieci?

Podczas pobytu, dzieci mogą liczyć na różne atrakcje. Przewidziany jest  pobyt w Trzebieży, Międzyzdrojach. Nie zabraknie także wizyt na Lagunie w Gryfinie, czy zwiedzania Zoo w Ueckermunde. Pojawi się także wyjątkowa wycieczka i zwiedzanie TOEE w Zalesiu. Odbędą się także różnego rodzaju aktywności sportowe.