Nie będzie basenu tego lata?

Nie będzie basenu tego lata?

Wraz z początkiem lipca, w sieci pojawiła się informacja od Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Jak wynikało z informacja, na basenie nastąpiła przerwa techniczna. O co dokładnie chodzi? 

Jak brzmiał dokładny komunikat?

Jak wynika z postu na mediach społecznościowym, Zespół Szkół im. I. Łukasiewiczach informuje, że z powodu przerwy technicznej pływalnia Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przez okres wakacyjny będzie nieczynna.  Pod tym komunikatem pojawiło się wiele komentarzy. Mieszkańcy prosili o dokładne wyjaśnienia. No i takowe pojawiły się kilka dni później. 

Komunikat z wyjaśnieniami

Kilka dni później pojawił się komunikat wyjaśniający. Pisano, że w związku z otrzymywaniem licznych informacji dotyczących powodu zamknięcia pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach w okresie wakacyjnym, informujemy, że okres ten jest jedynym dogodnym momentem na przeprowadzenie prac technicznych. Dodano także, że prace te muszą być wykonane, by pływalnia przez cały rok szkolny funkcjonowała prawidłowo. Jest to niezbędne do tego, aby spełniać wymogi sanitarno-techniczne. Prace wymagają spuszczenia wody w niecce basenu. Polegają między innymi na czyszczeniu i konserwacji pomp, filtrów powietrza, kratek wentylacyjnych i kamiennych na niecce, wymianie węgla aktywnego w filtrach, konserwacji złoża w filtrach, konserwacji zaworów, odtworzeniu żółtych pasów ostrzegawczych, czyszczeniu opraw oświetlenia, naprawie mocowań słupków startowych, serwisie wentylacji i wymianie rur odpływowych. Na koniec pojawiła się także informacje, że takie prace wykonywane są każdego roku przez pracowników Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza oraz firmy zewnętrzne.

Wakacje bez basenu

Jak wynika z komunikatu, w to lato ochłody należy szukać gdzie indziej, bo z pewnością na basenie się jej nie znajdzie. Mamy nadzieję, że prace zostaną ukończone terminowo.