Grupa Azoty Chemik Police utrzymuje nieprzerwaną passę zwycięstw

Grupa Azoty Chemik Police utrzymuje nieprzerwaną passę zwycięstw

Grupa Azoty Chemik Police, triumfator Tauron Ligi, po raz kolejny udowadnia swoją dominację na boisku, kończąc mecz z KS Pałac Bydgoszcz wynikiem 3:0. Było to ich trzecie zwycięstwo w sezonie, które doskonale przygotowało drużynę do nadchodzącego spotkania o Superpuchar Polski.

Początek sezonu okazał się dla zawodników Grupy Azoty Chemik Police bardzo pomyślny. Jako aktualni posiadacze Pucharu Polski, mogli pochwalić się imponującymi wynikami 3:0 w meczach przeciwko ITA TOOLS Stali Mielec oraz Grupie Azoty Akademii Tarnów. Nawet mimo roszad w składzie drużyny oraz zmiany trenera, gdzie Marco Fenoglio zastąpił Radosława Wodzińskiego, zespół nie stracił swojej siły i efektywności.

Z drugiej strony, KS Pałac Bydgoszcz zmagając się z dwoma porażkami na starcie sezonu, zdobył jedynie jeden set podczas tych spotkań. Drużyna z Bydgoszczy borykała się z utrudnieniami na początku sezonu, nie dając rady dobrze radzić sobie z przeciwnościami, które stanowili mistrz i wicemistrz Polski. Zostało to potwierdzone przez porażki 0:3 z PGE Rysicami Rzeszów oraz 1:3 z ŁKS-em Commercecon Łódź. Niewątpliwie, Pałac nie był faworytem niedzielnego meczu, a zdobycie punktów stanowiło dla nich znaczne wyzwanie.