Grupa Azoty Polyolefins osiąga nowe szczyty produkcyjne w zakresie polipropylenu

Grupa Azoty Polyolefins osiąga nowe szczyty produkcyjne w zakresie polipropylenu

Do 15 maja bieżącego roku, Grupa Azoty Polyolefins mogła pochwalić się wyprodukowaniem łącznej ilości 100 tys. ton polipropylenu. Taki wynik został osiągnięty podczas fazy uruchamiania i sprawdzania parametrów gwarantowanych na instalacjach odwodornienia propanu (PDH), polipropylenu (PP), jak również na dodatkowych urządzeniach oraz morskim terminalu gazowym.

Wojciech Blew, pełniący obowiązki prezesa Grupy Azoty Polyolefins, z entuzjazmem komentuje, że polipropylen produkowany na nowych liniach produkcyjnych w Policach przeszedł z sukcesem testy i jest już dostępny do indywidualnej sprzedaży oraz dystrybucji. Oświadczył również, że w zgodzie z planami firmy, asortyment produktów ciągle rośnie. Celem strategicznym Grupy Azoty Polyolefins jest oferowanie ponad 30 różnych typów polipropylenu pod marką Gryfilen. Wdrażanie nowych rodzajów produktów to proces stopniowy, realizowany zgodnie z harmonogramem i jednocześnie uzależniony od pozytywnej walidacji produktów zarówno ze strony produkcji, jak i przetwórstwa u klientów.

Morski Terminal Gazowy w Policach regularnie otrzymuje dostawy propanu i etylenu. W ciągu minionego tygodnia, terminal przyjął już dziewiąty statek przewożący ładunek propanu.

Portfolio produktów Grupy Azoty Polyolefins pod marką Gryfilen® składa się zarówno z tzw. homopolimerów, jak i kopolimerów – różnych typów dostosowanych do potrzeb przetwórców. W ofercie regularnej znajdują się już polimery przeznaczone do produkcji specjalnych sznurków i taśm spinających, opakowań sztywnych, również do kontaktu z żywnością, folii BOPP, do procesu formowania wtryskowego dla wielu zastosowań, w tym artykułów gospodarstwa domowego, sportowych, rekreacyjnych, zabawek czy sztywnych opakowań cienkościennych.