Policja zatrzymała nietrzeźwego 37-latka, który sam sprawdził swoją trzeźwość alkomatem

Policja zatrzymała nietrzeźwego 37-latka, który sam sprawdził swoją trzeźwość alkomatem

W Policach, wiekowy mężczyzna w wieku 37 lat samodzielnie poddał się kontroli trzeźwości, zgłaszając się do Komendy Powiatowej Policji. Co więcej, przybył tam własnym pojazdem. Ta sytuacja mogłaby wydać się absolutnie normalna, gdyby nie fakt, że była to podróż kierowcy, który był pod wpływem alkoholu. Niestety, zgodnie z wynikami badania alkomatem, mężczyzna miał we krwi 0,32 promila alkoholu. W rezultacie policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 9:00 rano. Mężczyzna skorzystał z urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu dostępnego w komendzie, a następnie opuścił budynek i udał się do zaparkowanego na parkingu pojazdu. Funkcjonariusze policyjni szybko zauważyli, że 37-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę BMW – fakty potwierdzone przez monitoring nadzorujący parking.

Interweniujący policjanci podjęli decyzję o ponownym badaniu stanu trzeźwości kierowcy za pomocą alkomatu. Wynik badania potwierdził wcześniejsze podejrzenia – miał on 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W konsekwencji, mężczyznę pozbawiono prawa jazdy.

Sąd ma zadecydować o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy. W związku z popełnionym wykroczeniem, grozi mu grzywna i nawet trzyletni zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego.