Nadchodzą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Nadchodzą zmiany w  kursowaniu komunikacji miejskiej

Wakacje to nie tylko czas urlopu i wypoczynku, ale tak czas zmian. Są one zauważalne między innymi w komunikacji miejskiej. Nie inaczej jest w przypadku autobusów, które kursują w naszym mieście. W związku ze zbliżającymi się wakacjami i okresem urlopowym, wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Poniżej przedstawiamy, jak będą wyglądały nadchodzące miesiące.

Zmiana na liniach od 27.06 do 31.08.2022 r.:

Pierwszą zmianę dokonano na linii 61. W dni powszednie wprowadzono letni rozkład jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

Na linii 65 nie będą wykonywane kursy na skróconej trasie Turkusowa – Osiedle Bukowe. Autobusy  będą kursowały z częstotliwością na całej trasie co 20 minut.

Również na linii 66 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy wraz ze wszystkimi kursami wykonywanymi do pętli Podjuchy Dworzec. Bez wydłużeń do pętli Klucz.

Podobna zmiana nastąpiła na linii 103. W dni powszednie wprowadzono na tej linii letni rozkład jazdy. Zlikwidowano  podjazdy pod filię SP8 w Policach. Na tej trasie nie zmieniono częstotliwości kursowania.

Inne istotne zmiany w komunikacji miejskiej

Na okres wakacyjny zawieszono kilka linii. Należy do nich zaliczyć linię 98, 109, 110 i 908. Z kolei na takich liniach jak 111, 222, 223, 227 i 904 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla okresu wolnego od nauki w szkołach. Od 27.06 do 30.09.2022 r. linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy. W godzinach szczytu ich kurs będzie co  15-minut. W pozostałych godzinach bez zmian.

Warto na bieżąco śledzić strony związane z komunikacja miejską. Tam podano wszystkie zmiany wprowadzone na różnych liniach na bieżąco. Pamiętajmy, że wakacje to czas, gdzie rano i w godzinach szczytu jest mniejsze obciążenie pojazdów, dlatego zmiany rozkładu jazdy wynikają z konieczności.