Rajd mobilny bez samochodu ruszył

Rajd mobilny bez samochodu ruszył

Dokładnie 19 czerwca ruszył rajd mobilny bez samochodu. Rowerzyści z Polski i Niemiec wspólnie ruszyły przed sobie i pokonali trasę ponad 40 km. Pogoda dopisywała, było dużo osób chętnych, a przy okazji promowano zdrowy styl życia i korzystanie z zeroemisyjnych środków transportu. W wydarzeniu brali udział i mali i nieco starsi.

Wspólna inicjatywa

Imprezę wspólnie otworzyli burmistrz Pasewalku Danny Rodewald i burmistrz Polic Władysław Diakun. Zawsze cieszy fakt ze współpracy międzynarodowej. To była również doskonała okoliczność do integracji bliskich miasta oraz różnych grup społecznych. Rowerzyści mieli do pokonania trasę około 40 kilometrów. Sama trasa przebiegała wzdłuż ulic Police-Trzebież-Police. Rajd zakończył się w Policach przy placu Krzywoustego.

Nie tylko rajd

Cały rajd rozpoczął burmistrz Polic i Pasewalku. Powitali oni uczestników, którym życzyli udanej i bezpiecznej przygody. Nie tylko rajd był atrakcją tego dnia. Po drodze przygotowano między innymi takie atrakcje jak zwiedzanie budynku starej stacji PKP w Dębostrowie. Z kolei w Trzebieży na rowerzystów czekał występ Zespołu Pieśni i Tańca Policzanie. W drodze powrotnej w Niekłończycy złożono kwiaty pod pomnikiem wszystkich ofiar II Wojny Światowej. W tej miejscowości zwiedzano także przykościelne Sanktuarium Matki Boskiej Wkrzańskiej. Organizatorem rajdu był Wydział Promocji i Współpracy zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach oraz Stowarzyszenie Sama Rama.

Dlaczego warto jeździć rowerem?

Sama inicjatywa miała wiele korzyści, w tym również te zdrowotne. Regularne przejażdżki rowerem pozwalają utrzymać prawidłową masę ciała, wspomagają układ krwionośny. Sport ten powoduje również poprawę wydolności i poprawia samopoczucie. Co więcej korzystnie wpływa na kręgosłup i wzmacnia siłę mięśni. Jeśli chcesz przeczytać więcej na ten temat, to koniecznie sprawdź artykuł, który mówi o zaletach poruszania się rowerem.