Nowy budynek komunalny w Policach gotowy w czerwcu – 35 mieszkań, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych

Nowy budynek komunalny w Policach gotowy w czerwcu – 35 mieszkań, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych

Nowa inwestycja mieszkalna ma być ukończona w czerwcu bieżącego roku na ulicy Niedziałkowskiego w Policach. Właśnie tam powstaje nowoczesny budynek komunalny, który będzie miał łącznie 35 lokali mieszkalnych. Przydatnym aspektem tej inwestycji jest to, że z tych mieszkań, 4 będą specjalnie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo Gmina Police już teraz planuje kolejną inwestycję i przeznaczyła fundusze na przygotowanie projektu innego budynku komunalnego, który ma stanąć przy sąsiedniej ulicy Bankowej.

W 2022 roku rozpoczęły się prace nad konstrukcją budynku komunalnego przy ulicy Niedziałkowskiego w Policach, które mają potrwać do czerwca 2024 roku. Na ten cel gmina wydała w tym roku aż 5 milionów złotych. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji wynosi około 12 milionów złotych.

Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic, zapewnia, że nowy budynek będzie mieć cztery piętra nadziemne oraz jedno podziemne przeznaczone na komórki dla lokatorów. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 2302 metry kwadratowe. Budynek będzie posiadał trzy klatki schodowe i 35 lokali mieszkalnych, w tym cztery przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Finansowanie tej inwestycji zostało wsparte przez Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa, co znacznie przyspieszyło jej realizację.