Rada sesji w Policach pod koniec października

Rada sesji w Policach pod koniec października

W ostatnim tygodniu października odbędzie się sesja rady miasta Police. Jest to przełomowe spotkanie, które ma zaważyć między innymi o takich kwestiach, jak podwyżka za środek transportu w Policach. Nie da się ukryć, że ostatnie podwyżki żywności, mediów bardzo mocno idą w górę, dlatego jeszcze jedna podwyżka mogłaby spowodować niemałe zamieszanie. Z drugiej strony nie da się ukryć, że rosnące ceny paliwa dają się mocno we znaki firmom transportowy. Co zadecydują radni? Niebawem się okaże.

Projekt Police 

Jak wspominał radny Projektu Police, Krystian Kowalewski, jeżeli chodzi o podwyżkę opłaty za środki transportowe, to wysokość podwyżek średnio – około 5-procentowa. Drugim projektem było podniesienie podatku od nieruchomości. Miała ona wynosić od pomiędzy 11 a 13 procent. Okazuje się, że na Komisji Budżetu i Finansów Gminnych, oba projekty zostały negatywnie odebrane. Co może oznaczać, że również nie będą one pozytywnie rozpatrzone na posiedzeniu rady. Rada ma się odbyć dokładnie 25 października, tuż po godzinie 9:00.

Przełomowa sesja Rady Miejskiej w Policach 

Okazuje się, że to może być przełomowa sesja Rady Miejskiej w Policach. Dlaczego? Otóż od kilku tygodni burmistrz Polic, Władysław Diakun, nie posiada już bowiem większości koalicyjnej. Co ciekawe, taka sytuacja jest nowością. Od wielu lat nie zdarzyła się już podobna sytuacja, aby burmistrz nie osiągnął koalicyjnej większości. Nowy układ sił w radzie oznacza, że przygotowane na dzisiejszą sesję podwyżki mogą nie zostać uchwalone. 

Podwyżki w gminie – co sądzicie?

Bez wątpienie o podwyżkach nie chce nikt słyszeć. Wydatków nie brakuje, pytanie zatem jak można rozwiązać obecną sytuację? Już niedługo okaże się, co gmina zdecydowała w sprawie podwyżek.