Postępy w inwestycji przy ul. Iwaszkiewicza: aktualizacja zgodnie z interpelacją miejskiego radnego

Postępy w inwestycji przy ul. Iwaszkiewicza: aktualizacja zgodnie z interpelacją miejskiego radnego

Według najnowszych wiadomości dotyczących budowy na ulicy Iwaszkiewicza, które pojawiły się jako odpowiedź na interpelację miejskiego radnego Wojciecha Dorżynkiewicza, prace konstrukcyjne żelbetowe zostały zakończone w pełni we wszystkich trzech sektorach budynku.

Marcin Biskupski podkreśla, że do końca przeprowadzono również budowę stalowej struktury dachu, chociaż niewielki obszar nad główną salą jeszcze wymaga zakończenia. Budynek oznaczony literą B jest najbardziej zaawansowany – tam już finalizowane są pokrycia dachowe, zarówno pod kątem struktury jak i folii, oraz pracuje się nad ukrytymi instalacjami elektrycznymi i tynkami. Co do budynku A, to tylko część instalacji elektrycznej jest na razie wykonana.

Przewiduje się, że w lipcu br. rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu, włącznie z budową dróg i nawierzchni, a także wewnętrznymi instalacjami. W sierpniu zaplanowany jest montaż okien i aluminiowych wystaw. Prace elewacyjne z betonowych płyt mają ruszyć w październiku, natomiast montaż wyposażenia przewidziany jest na maj 2025 roku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i załącznikiem do umowy, zakończenie całego projektu powinno nastąpić do końca sierpnia 2025 r.