Profilaktyczne badania dla mężczyzn

Profilaktyczne badania dla mężczyzn

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – to znane powiedzenie, które jednak niestety jest często zapominane. W wielu przypadkach, choroby są wykrywane zbyt późno, dlatego tak ważne jest prowadzenie profilaktyki i edukacji.

Kampania dla mężczyzn

Stowarzyszenie Fizjosport ze Szczecina prowadzi kampanię „Męskie Zdrowie” skierowaną do mężczyzn, której celem jest zmiana ich podejścia do zdrowia intymnego. W ramach tej akcji, 4 lutego (Światowy Dzień Walki z Rakiem) w Policach, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań USG jąder i testów PSA. Badania są adresowane do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Polic.

Jaki jest cel akcji?

Celem akcji jest promocja wiedzy na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty. Badania USG pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych problemów, a wyniki będą dostępne od razu. W Polsce, co roku na raka jądra zapada 1.500 mężczyzn, a na raka prostaty 17.000. W związku z tym, takie działania profilaktyczne są szczególnie ważne.

Badania odbędą się w specjalnie przygotowanym mobilnym gabinecie lekarskim w Galerii HOSSO w Policach. Lekarze specjaliści urologii przeprowadzą badania USG jąder, które nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej.