Puchar CEV przynosi elektryzujące starcie liderów TAURON Ligi

Puchar CEV przynosi elektryzujące starcie liderów TAURON Ligi

Dwaj giganci polskiej siatkówki, Chemik Police i BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, będą rywalizować w 1/8 finału Pucharu CEV, co zapowiada się jako zmagania na europejskim szczeblu godne prowadzących zespołów TAURON Ligi. Z pewnością taka konfrontacja, gdzie lider i wicelider krajowej elity mierzą się ze sobą o awans do następnego etapu rozgrywek, dostarczy niezapomnianych emocji.

Mimo że perspektywa takiego pojedynku jest pasjonująca sama w sobie, nie da się ukryć pewnej gorzkiej prawdy. Niezależnie od wyniku, jedna z polskich ekip będzie musiała pożegnać się ze zmaganiami na europejskim froncie. Jest to nieodłączny skutek losowania, które tworzy dramaturgię tego sportowego spektaklu.

Silna forma BKS-u Bielsko-Biała na początku sezonu 2023/2024

Prezentacja drużyny BKS-u Bielsko-Biała w sezonie 2023/2024 daje wiele powodów do optymizmu. Siatkarki pod wodzą trenera Bartłomieja Piekarczyka zaczęły swoją przygodę z TAURON Ligą od imponującej serii siedmiu zwycięstw z rzędu, zanim doznały pierwszej porażki z PGE Rysicami Rzeszów. Ich dynamiczna postawa nie skończyła się na krajowym gruncie – w spotkaniu ze Swietelskym Bekescaba, drużyną wicemistrza Węgier, siatkarki BKS-u triumfowały zarówno na własnym terenie (3:1), jak i u rywali (3:0). Po dziesięciu latach przerwy, ekipa ta powróciła na europejską arenę siatkarską w naprawdę imponującym stylu.