Wypożyczalnia kamperów – dokumenty potrzebne do zawarcia umowy

Wypożyczalnia kamperów – dokumenty potrzebne do zawarcia umowy

Kto może wynająć kampera? Ile to kosztuje oraz jakie dokumenty będą potrzebne do zawarcia umowy z wypożyczalnią? Sezon caravaningowy nadchodzi wielkimi krokami, a wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. W związku z tym pragniemy ułatwić wam poszukiwania kampera na wynajem i tym sposobem przybliżyć was do pierwszego wyjazdu. Wszystko, co trzeba wiedzieć o wypożyczaniu kampera, znajdziecie poniżej.

Wynajem kamperów – jak wynająć kampera i o czym pamiętać?

Wypożyczalnie kamperów z reguły posiadają w ofercie luksusowe pojazdy kempingowe, co niewątpliwie zachęca wielbicieli tej oto formy podróżowania do skorzystania z ich usług. Nie da się ukryć, że caravaning to świetna okazja, by poznać najdalsze zakątki świata i oddać się błogiemu odpoczynkowi w otoczeniu natury. Podróżowanie kamperem to końcu przygoda, jakich mało! Zanim jednak spakujecie walizki i zaplanujecie wstępną trasę, dobrze byłoby zastanowić się, jakie macie potrzeby oraz jakim budżetem dysponujecie. Dopiero wówczas będziecie mogli zdecydować się na konkretne rozwiązanie. W tym momencie pojawia się pytanie – Kto może wynająć kampera? Odpowiedź jest prosta. Na wynajem kampera może zdecydować się każda osoba, która wpłaci kaucję i kwotę najmu, a także zawrze umowę z wybraną wcześniej wypożyczalnią kamperów. Niby nic trudnego, a jednak wciąż pojawiają się wątpliwości! Warunkiem otrzymania zgody na wynajem kampera jest też posiadanie prawa jazdy kategorii B, które dopuszcza kierowcę do prowadzenia pojazdu o Dopuszczalnej Masie Całkowitej równej bądź niższej 3500 kg. Niekiedy może zdarzyć się, że wypożyczalnia kamperów ustaliła pewien próg wiekowy. Nie jest to częsta sytuacja, choć warto zapoznać się wcześniej z warunkami umowy i dopiero na tej podstawie ją zawrzeć. Co jeszcze należy wiedzieć o wynajmie kamperów?

Wynajem kampera – jakie dokumenty będą potrzebne?

Umowa wynajmu samochodu kempingowego powinna zawierać nie tylko ogólne warunki, ale również wymagania wobec najemcy i kierowcy. Sporządzona zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami stanowi podstawę do dalszych działań. Wzór umowy może poniekąd różnić się w zależności od wybranej przez was wypożyczalni. To jednak pamiętajcie, że dokumenty niezbędne do jej zawarcia są takie same dla wszystkich osób zainteresowanych caravaningiem. Kierowca decydujący się na wynajem kampera powinien posiadać przy sobie ważne prawo jazdy kategorii B oraz dowód tożsamości. Zdarza się czasami, że wypożyczalnia kamperów może zażądać od osoby wynajmującej drugiego dokumentu tożsamości. Warto mieć to zatem na uwadze! Niemniej jednak sytuacja ta jest raczej rzadkością. Tuż po spisaniu umowy uzyskacie pełną dokumentację, w tym właśnie dowód rejestracyjny pojazdu kempingowego i polisę ubezpieczeniową, a także kluczyki, zobowiązując się tym samym do poniesienia wskazanych w umowie opłat.

Sprawdź kampery na wynajem i sprzedaż.

Umowa wynajmu kampera – zobowiązania wynajmującego

Podróżowanie kamperem to bez wątpienia świetna sprawa. Wolność i swoboda, jakie się z tym wiążą, są wprost nie do opisania. Decydując się na wynajem kampera, pamiętajcie jednak o obowiązkach, które wynikają z zawartej umowy. Osoba wynajmująca zobowiązana jest do opłacenia najmu, a także dbałości o kampera. W zależności od przedmiotu umowy i istniejących tam zapisów przed zdaniem kampera niekiedy należy uzupełnić bak oraz opróżnić toaletę w kamperze. Osoba wynajmująca powinna także zapoznać się z obsługą i eksploatacją pojazdu oraz wykonywać regularne przeglądy podczas podróży. Oczywiście możecie liczyć na pełne doradztwo w tym zakresie ze strony wypożyczalni. Nie bez powodu wypożyczalnie kamperów kładą szczególny nacisk na dokładne zapoznanie się z treścią umowy oraz wpłacenie kaucji. Kampery nowe to koszt nawet kilkuset złotych, a za wszelkie szkody powstałe na skutek nieodpowiedzialnej jazdy czy braku znajomości obsługi pojazdu odpowiedzialny jest wynajmujący.

Wynajem kampera pozwoli wam przeżyć niesamowitą przygodę. Jako że sezon caravaningowy zbliża się niebawem, nie pozostaje wam nic innego, jak zaplanować pierwszą podróż!