Sportowe informacje prosto z Polic

Sportowe informacje prosto z Polic

Przychodzili z informacją, co nowego w świecie sportowym na polickim podwórki. Kilka ważnych informacji poniżej:

Nowa umowa w Chemiku Police dla Katarzyny Połeć

Siatkarka, Katarzyna Połeć nadal będzie reprezentował  klubu Grupa Azoty Chemik Police. Środkowa bloku podpisała nowy kontrakt, który ważny jest czerwca przyszłego roku.
33-latka z Chemikiem zdobyła jak dotychczas trzy tytuły mistrza Polski oraz dwa Puchary Polski. W minionym sezonie zawodniczka rozegrała 16 spotkań w Tauron Lidze i brała udział także w meczach Ligi Mistrzyń oraz Pucharu Polski.  Warto wspomnieć, że Katarzyna Połeć jest 9 siatkarką w kadrze polickiej drużyny na nowy sezon. Ważne umowy z Chemikiem mają również przyjmujące: Martyna Łukasik i Martyna Czyrniańska, libero: Maria Stenzel i Monika Jagła. Umowy podpisały także środkowe: Iga Wasilewska i Marta Pol, atakująca Serbka Jovana Brakocević-Canzian oraz rozgrywająca Słowaczka Lenka Oveckova. serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Mamy mistrza Polski Juniorów w Pływaniu – został nim Kacper Czapla z Wodnika Police

W lipcu obyła się w Oświęcimiu XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży / Mistrzostwa Polski Juniorów  w przedziale wiekowym: 17-18 lat. Nasze miasto Police w zawodach reprezentował Kacper Czapla z Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Wodnik Police. Udało mu się uzyskać tytuł Mistrza Polski Juniorów z czasem 24,18. Policzanin wygrał na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Serdecznie gratulujemy!