Uchwała Rady Nadzorczej Chemika Police – Prezesem Zarządu zostaje Radosław Anioł

Uchwała Rady Nadzorczej Chemika Police – Prezesem Zarządu zostaje Radosław Anioł

Radosław Anioł, który do tej pory pełnił funkcję czasowo, został oficjalnie mianowany Prezesem Zarządu Chemika Police. Decyzję tę podjęła Rada Nadzorcza klubu, po gruntownym przeglądzie potencjalnych kandydatów. Wśród nich to Anioł zyskał największe uznanie, będąc ocenionym jako najzdolniejszy do pokierowania klubem przez obecne trudności.

Mimo że Chemik Police zdołał zdobyć mistrzostwo Polski i zakwalifikować się do Ligi Mistrzyń, to jednak nie weźmie udziału w tych rozgrywkach. Wobec nowego prezesa staje więc poważne wyzwanie – uratowanie klubu. Pomimo to, ludzie związani z polickim środowiskiem sportowym mają wiarę w ten projekt i okazują Aniołowi zaufanie.

– Chciałbym złożyć gratulacje panu Radosławowi. Wybór ten traktuję jak potwierdzenie zaufania do jego osoby oraz jako aprobatę dla działań, które podejmował jako p.o. prezesa Klubu przez ostatnie miesiące. Pan Anioł jest związany z Chemikiem od lat, najpierw jako menadżer, a następnie dyrektor zarządzający. Bycie prezesem Klubu, walczącego o najważniejsze trofea, jest zaszczytem, ale – w obecnej skomplikowanej sytuacji finansowej klubu – to również ogromne wyzwanie. Pragnę zapewnić, że Grupa Azoty Police pozostaje w stałym kontakcie z Chemikiem i wspiera klub w zdobywaniu nowych sponsorów – mówi Andrzej Dawidowski, prezes Zarządu Grupy Azoty Police