Warsztaty rysunku i malarstwa

Warsztaty rysunku i malarstwa

Policki Miejski Ośrodek Kultury wychodzi z nową inicjatywą. Są nią warsztaty z malarstwa i rysunku dla początkujących. W ramach zajęć, jego uczestnicy w pierwszej kolejności będą pracować nad podstawowymi zagadnieniami. Należą do nich właściwa postawa, czy odpowiednie prowadzenie ręki, jak też obsługa narzędzi, typu ołówki. Wszystko dlatego, iż właśnie te detale i wydaje się prozaiczne rzeczy, mają ogromny wpływ na późniejszy rozwój oraz rezultaty. Wszystko skupiać się będzie wokół kreski, która jest podstawowym elementem rysunku. Pozwala na odpowiednie nakreślenie konturu, uchwycenie charakteru obiektu, czy właściwe cieniowanie rysunku.

Podstawowe przygotowanie dla tajników rysunku

Zajęcia są przewidziane dla osób na poziomie początkującym. Oznacza to, iż nauczyciele, którzy będą prowadzić kurs, przekażą uczestnikom zajęć garść cennych informacji. Zarówno tych, które dotyczą odpowiedniej postawy i pracy nad kreską, jak również ważnych zagadnień warsztatowych. W trakcie spotkań zostanie omówiona perspektywa linearna, kompozycji, ekspresji linii. Zajęcia odbywają się każdego wtorku, w godzinach 16:00 – 17:30.

Warto stawiać na rozwój artystyczny dzieci i młodzieży

Sztuki plastyczne są jedną z podstawowych form artystycznego przekazu. Na przestrzeni dziejów powstała ogromna liczba wspaniałych dzieł sztuki. Zarówno tych zagranicznych, jak również w samej Polsce. Propagowanie sztuki w ramach ćwiczeń warsztatowych może być świetnym sposobem na kształtowanie wrażliwości u młodych ludzi. Co więcej, rysunek angażuje ważne ośrodki mózgu. Bardzo ważna jest oczywiście precyzja, ale istotny jest także zmysł obserwacji. Dzięki właściwemu podejściu do kwestii technicznych, uczestnicy mogą rozwijać swoje talenty lub po prostu nauczyć się rysować. Jak się okazuje, każda praca rysunkowa opiera się na pewnych zasadach i schematach. Ich poznanie i zrozumienie bardzo ułatwia tworzenie coraz to lepszych dzieł. Warsztaty prowadzi Agnieszka Rozmus, której twórczość mieliśmy już okazję podziwiać przy okazji wystaw. Swoje umiejętności praktyczne, jak też wiedzę, którą zdobyła zarówno w okresie studiów, jak też samodzielnej działalności artystycznej, pragnie przekazać teraz młodych ludziom. Chce zaszczepić w nich pasję do sztuki, a może nawet wychować kolejne pokolenie utalentowanych artystów.