Zdaniem Hyundai Engineering, inwestycja Grupy Azoty wymaga dodatkowych funduszy i czasu

Zdaniem Hyundai Engineering, inwestycja Grupy Azoty wymaga dodatkowych funduszy i czasu

Hyundai Engineering, koreański gigant przemysłowy odpowiedzialny za realizację projektu Polimery Police dla Grupy Azoty, zgłosił kolejne żądania dotyczące realizacji polickiej fabryki polipropylenu. Koncern ten dąży do zwiększenia swojego wynagrodzenia o kwotę 39,8 mln EUR, co stanowi równowartość prawie 172 mln zł. Ponadto, firma ta prosi o dodatkowe 95 dni na realizację tego przedsięwzięcia.

Ta żądania są rezultatem różnych zdarzeń związanych z poszczególnymi elementami projektu, które miały miejsce na przełomie lat 2023 i 2024. Zdaniem Hyundai Engineering, te wydarzenia miały wpływ na możliwość uruchomienia instalacji oraz osiągnięcie założonych parametrów projektu. Niemniej jednak, konkretne szczegóły tych zdarzeń nie zostały ujawnione przez Grupę Azoty.

W odpowiedzi na te żądania, Grupa Azoty Polyolefins – spółka celowa należąca do chemicznego koncernu – ma teraz za zadanie dokładnie przeanalizować wszystkie dokumenty dostarczone przez Hyundai Engineering. Ciekawe jest to, że zgodnie z umową „pod klucz”, to właśnie koreański wykonawca jest odpowiedzialny za realizację wszystkich etapów projektu. Do jego obowiązków należy zdobycie odpowiednich zezwoleń, zamówienie i dostarczenie niezbędnych urządzeń i materiałów, przeprowadzanie prac konstrukcyjnych oraz odbiory i rozruch.