Zmiana w szeregach Grupy Azoty Chemika Police – nowa siatkarka dołączyła do zespołu

Zmiana w szeregach Grupy Azoty Chemika Police – nowa siatkarka dołączyła do zespołu

Grupa Azoty Chemik Police, aktualny posiadacz Pucharu Polski, zdradził szczegóły dotyczące najnowszych zmian w składzie swojej drużyny siatkarskiej. Okazało się, że ostatnia zawodniczka, która przyłączyła się do zespołu tego lata, to Xia Ding. Zawodniczka ta będzie rywalizować na pozycji rozgrywającej z Marleną Kowalewską.

Doświadczona siatkarka, Xia Ding, po raz pierwszy w swoim 33-letnim życiu zdecydowała się na sprawdzenie swoich umiejętności poza ligą chińską. Występująca na pozycji rozgrywającej zawodniczka od roku 2009 aż do 2023 była wierna jednemu klubowi – Liaoning Brilliance Auto. W Grupie Azoty Chemik Police jednak czeka ją rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie z Marleną Kowalewską.

Ding wyraziła swoje emocje dotyczące tej zmiany. „Jestem podekscytowana i nieco zestresowana. Grając w siatkówkę od wielu lat, przypadło mi po raz pierwszy spróbować swoich sił w innym kraju. Ciekawa jestem, jak odnajdę się w obcym kraju i innej kulturze. Chemik to marka, która jest rozpoznawalna w całej Europie. Rozgrywający nie tylko dystrybuuje piłki, ale również łączy wszystkich atakujących” – powiedziała siatkarka, cytowana przez oficjalną stronę Chemika.